Kozmetika Lady STELLA

NEPRIHLÁSENÝ : PRIHLÁSIŤ
REGISTRÁCIA


0

O význame vitamínu C v kozmetike nikto nepochybuje, no ako prvé nám napadne, že ju chráni pred deštrukčným vplyvom voľných radikálov. Ibaže kyselina askorbová toho dokáže podstatne viac. Je dôležitá pri viazaní kolagénu, vďaka nej sa peptidové reťazce telu vlastného kolagénu dokážu znova spojiť aj v najspodnejšej vrstve pokožky, čoho výsledkom je spevnená pleť. Spevňujúci účinok má aj na cievy, preto sa používa ako prevencia vzniku tzv. červených žiliek, a tým, že jeho spevňovacia schopnosť neobchádza ani drobné vlásočnice pod očami, obmedzuje vznik tmavých kruhov pod nimi. Ďalej urýchľuje látkovú výmenu, pomáha pri hojení raniek a zápalov a dokáže eliminovať vznik a výskyt pigmentových škvŕn.

Človek vypadol z hry

Nie každý živý tvor potrebuje prijímať vitamín C v strave, pretože jeho telo si ho dokáže „vyrobiť. Ibaže ľudia, opice, morčatá a netopiere v procese evolúcie túto schopnosť stratili. Preto je dôležité, aby mali na kyselinu askorbovú bohatú stravu a často treba vitamín dopĺňať aj z ďalších zdrojov. V našich podmienkach sú najvýznamnejším zdrojom „céčka“ šípky, za nimi nasledujú čierne ríbezle, jahody, kyslá kapusta, paprika, paradajky, čerešne a zemiaky. Teda v potravinách, ktoré, až na tie zemiaky, v jedálničku určite nemáme veľmi často. Áno, „céčko“ je aj súčasťou citrusových plodov, ale v oveľa menších množstvách. Napríklad šípky ho majú až 15-násobne viac.

Dobrá správa je, že „céčkom“ sa nedá predávkovať. Nech ho prijmeme koľkokoľvek, čo telo nevyužije, to vylúči močom. No zvyčajne ho prijímame menej, než treba, pretože hoci sa nejaké množstvo nachádza v každom ovocí a zelenine, tento vitamín je citlivý na svetlo a najmä teplo, takže varením a konzervovaním sa ničí.

Prídel zvonka

Vitamín C je súčasťou mnohých kozmetických výrobkov. No to, že v nejakom kréme je, ešte automaticky neznamená rozžiarenú, zregenerovanú a pred voľnými radikálmi chránenú pleť. Záleží, s ktorými ďalšími vitamínmi sa viaže, vôbec nevie fungovať bez vitamínov A a E. A tiež na jeho koncentrácii a pôvode.

Kozmetické prípravky GOLDEN GREEN šípkový rad, krémy (čistiace, očné, masážne), pílingy, čistiace pleťové mlieko, tonikum, masky, balzamy po depilácii, želé... obsahuje vysokú koncentráciu prírodných bioflavonoidov, teda extraktu zo šípok a preto je pre pokožku zaručený prílev energie, osvieženie, spevnenie aj ochrana. Neobsahuje parabény, silikóny a je jemne parfemovaná hypoalergénnou ECO certifikovanou vôňou. Vďaka svojej kompozícii sa môže aplikovať aj na problematickú, podráždenú pleť s rozšírenými žilkami, rosacea alebo seborroa. 

Kozmetika s vitamínom C je dobrým riešením aj pre ľudí citlivých na UV žiarenie, pričom si treba uvedomiť, že s pribúdajúcim vekom sa táto citlivosť zvyšuje. Kyselina askorbová vďaka svojim vlastnostiam chráni pokožku pred vysušovaním a nadmerným opálením a zároveň eliminuje vznik drobných pigmentových škvŕn.

Aké sú odporúčané dávky vitamínu C?

Odpovedá Ing. Renáta Katičová  v zastúpení importéra spoločnosti STELLA: „V súčasnosti platná oficiálna odporúčaná denná dávka (RDA) vitamínu C je 60 mg, no na základe najnovších poznatkov sa navrhla nová RDA na 200 mg vitamínu C/deň. Ak niekto konzumuje 5-krát denne surové ovocie a zeleninu, prijme túto dávku potravou. Rovnako ako prírodný vitamín C dokáže organizmus využiť kyselinu askorbovú aj zo syntetických preparátov. Pri chorobe je najnižšia potrebná denná dávka 1000 mg/deň. Hoci sa céčkom predávkovať nedá, pri dávke  3000 mg/deň sa jeho absorpcia v črevách znižuje na polovicu a pri dávkach 12000 mg/deň klesá na 16%.“


Vaše meno


Váš email


Váš komentár

Opíšte prosím bezpečnostný kód